❯     ❯   Misket - El Bola (2000)

Favori Misket - El Bola (2000)

Misket - El Bola (2000)
Değerlendir:
 • +11
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,3
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
88 dakika
İspanyol aktör, aynı zamanda yönetmen Achero Mañasın Noviembreden bir önceki filmi El Bola, çocuk istismarı, dayak, aile içi şiddet konulu harika bir dram. 12 yaşındaki Misket lakaplı Pablo, ölen ağabeyinin gölgesinde büyüyen ve babası tarafından sürekli aşağılanıp dövülen bir çocuk. Okula yeni gelen Alfredo ile dostluk kuruyor. Pablonun durumunu keşfeden Alfredo bunu kendi ailesi ile paylaşıyor. Aile Pabloya kol kanat gerip ona iyi vakit geçirtmeye çalışıyorlar. Ama ne var ki Pablonun dönüp dolaşacağı yer yine öfkeli babasının evi oluyor. Başrolde iki çocuk olmasına rağmen yaşından çok olgun bir film olması zihinlerde Au revoir, les enfantsın kırılganlığını az da olsa çağrıştırmıyor değil. İki farklı aile tablosu, iki farklı baba figürü, farklı şartlarda büyümüş iki çocuk arasındaki samimi dostluğu çok yerinde bir anlatımla servis yapan, dayak sahnesinde olduğu gibi amacı gereği sinir bozucu, rahatsız edici de olan çok ciddi ve duyarlı bir yapım.. Filmin çekildiği sene 13 yaşında olan Juan José Ballestanın yürek acıtan oyunu görülmeye değer.
 1. Sinema Eleştirmeni
  Burada sadece fragman var. Filmi nasıl izleyebiliriz?
  • 25 Mart 2016 01:39
 2. sibel
  sibel
  • 0
  tokat gibi bir filmdi gerçekten,boğazda düğümlenen...küçücük bir yüreğe ne çok acının sığdığı ve derimize ve beynimize sinen ve kazınan onca şeyin canımızı ne kadar çok yaktığı gerçeği üzerine.
  • 29 Ocak 2015 03:30
 3. berat4963
  Yorum film hakkında ip uçları içerir. seyretmeyenler okumayabilir.


  İki farklı aile ortamı, iki farklı çocuk, Pablo ve Alfredo ve onların dostluğu. Alfredo şanslı bir çocuk. çünkü onun anne-babası örnek sayılabilecek kadar iyi birer anne-baba. çocuklarına karşı anlayışlı, merhametli, sevgi ve şefkat dolu. bu ortamda büyüyen Alfredo daha sağlıklı bir kişilik kazanıyor. öz güveni daha yüksek. Pablo ise merhametsiz bir babaya sahip. Her fırsatta onu aşağılayan, kötü davranan, kimi zaman acımasızca döven şefkat yoksunu bir baba. Öyle ki Pablo evden kaçmak zorunda kalıyor ve bir daha eve gitmek istemiyor.

  Filmde çok etkileyici sahneler var. benim en çok etkilendiğim sahne, Alfredo ile babasının Pablo'yu ararlarken, parkta karşılıklı konuştukları sahneydi. Babası Alfredo'ya Pablo nerede diye sorar, Alfredo bilmediğini söyler. babasının ısrarı devam edince Alfredo, Pablo'nun nerede olduğunu bildiğini ama söyleyemeyeceğini ifade eder. babası sinirlenip yüzüne tokat atar. O anda baba ile oğul arasındaki ipler kopar ve Alfredo, Pablo'nun nerede olduğunu bilmediğini söyleyip öfkeyle babasının yanından ayrılır. babasının bu yanlış tutumu yüzünden Alfredo yalan söylemiş ve diyaloğu koparmış oluyor. bence bu sahne tüm filmin ana fikrini veriyor.

  Bazı filmler, mesaj vereceğim diye seyirciyi sıkar ama El Bola bu filmlerden biri değil. son derece etkileyici bir anlatıma sahip. Müzikleri ile başarılı oyunculukları ile izlenmesi gereken filmlerden biri.
  • 12 Ocak 2015 03:19
 4. MİSAFİR
  Bu filmin İMDB puanı 7,3 tür.
  • 12 Ocak 2015 01:29