❯     ❯   Gelecek Uzun Sürer (2011)

Favori Gelecek Uzun Sürer (2011)

Gelecek Uzun Sürer (2011)
Değerlendir:
 • +122
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
6,8
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
1h 48min
İstanbul’da bir üniversitede müzik araştırmaları yapan, ağıt derlemeleri ile ilgili yaptığı tez çalışması için birkaç aylığına ülkenin güneydoğusuna yolculuğa çıkan, üç ay boyunca kaldığı Diyarbakır’da peşinde olduğu ağıtların hikayelerini ararken bölgede devam eden adı konulmamış bir savaşa tanıklık eden Sumru’nun kendi geçmişiyle yüzleşirken geleceğinin aynı topraklarda nasıl yitirildiğine tanıklığı etrafında ilerliyor.
 1. mısto
  mısto
  • +3
  Filmde geçen suriçi şimdilerde dümdüz edilmiş yıkılmış yani hep daha kötüye gidiyor faşizm hep yüklesiliyor acı olan tarafı ise kürtlerinde bu yükselişte payı büyük (bölgedeki akp oy oranları)
  • 20 Ağustos 2018 22:36
 2. Niles
  Niles
  • +19
  Harika bir film. Yavaş yavaş akıyor, sizi hiç yormuyor ve çok iz bırakıyor. Dönüp dönüp hatırlayacağım filmlerden biri oldu benim için. Farklı kültürleri deneyimlemekten hoşlanan, detayları seven insanlar bu filmi sevecektir. Ayrıca bugüne kadar basından duyduğumuz, tanıdığımız güneydoğuya bir de oradan merkezinden bakmamızı sağlıyor film. Bu yönüyle bu ülkedeki herkese izletilesi bir film.
  Bu sitede izlediğim 3. filmdi ve 3'ü de birbirinden güzel filmlerdi. Bizi böyle çok bilinmeyen, kaliteli filmlerle buluşturduğu için Admin'e çok teşekkür ediyorum.
  • 2 Mayıs 2015 03:16