❯     ❯   Kader (2006)

Favori Kader (2006)

Kader (2006)
Değerlendir:
 • +142
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
8,0
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
1h 43min
Bekir (Ufuk Bayraktar) Uğur'a (Vildan Atasever), Uğur Zagor'a (Ozan Bilen), Zagor ise suç işlemeye aşıktır. Durum bu haldeyken Zagor hapisten çıkar. Boğucu ve sıcak bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince Cevat (Engin Akyürek) ile Zagor karşı karşıya gelir. Zagor Cevat'ı gözünü kırpmadan öldürüp kaçar. Aynı gece Uğur'da kaybolur. Bu cinayet ve ardından Uğur'un Zagor'la birlikte kayboluşu, o güne kadar Cevat'ın koruması altında yaşayan genç anne (Müge Ulusoy), felçli baba (Mustafa Uzunyılmaz) ve küçük erkek kardeş için zor, karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğur'a delicesine aşık olan Bekir'in kurtuluş umudu gibidir. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagor'un İzmir'de iki polisi öldürüp yakalanmasıyla Uğur'a ulaşmak için yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğur'un izini sürmeye başlar.
 1. cemil demirci
  günümüz türk sinemasının gururu. budur. mutlaka seğredin. bu nedir böyle. bu nasıl filmdir. nasıl bir hayattır. gündelik hayat sinema diliyle böyle anlatılır. diğer filmlerini de izleyeceğim. teşekkürler ve minnet zeki, teşekkürler admin.
  • 13 Ocak 2015 05:38
 2. cann
  cann
  • -1
  zeki demirkubuz..filmleri halat gibi farklı giderken bir anda öyle bir bağlıyorki hayran kalıyorsunuz..muhteşem yönetmen..siz aldanmayın nuri bilge ceylanın ödül almasına ..zeki demirkubuzun yanından geçemez..
  • 20 Aralık 2014 01:21
 3. Zafer
  Zafer
  • +6
  Arkadaşlar öncelikle Zeki Demirkubuz gibi bir yönetmenin bütün filmlerini izlemenizi tavsiye ederim.Yöneticilerinde Zeki Demirkubuz'un bütün filmlerini siteye yüklediğini görünce bunu yazmak istedim.Filmlerinden etkilendiğim bir yönetmen.Kısacası izleyin.İyi seyirler
  • 17 Aralık 2014 15:42