❯     ❯   Dişi Köpek - La chienne - The Bitch (1931)

Favori Dişi Köpek - La chienne - The Bitch (1931)

Dişi Köpek - La chienne - The Bitch (1931)
Değerlendir:
 • +11
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,7
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 35min
Yumuşak başlı ve kendi halinde bir banka veznedarı olan Maurice (Michel Simon)’in, Adele (Magdelaine Bérubet) adlı cadaloz bir kadınla mutsuz bir evliliği vardır. 40’lı yaşlarındaki Maurice’in hayattaki tek zevki yağlı boya resim yapmaktır, ama huysuz karısının muhalefeti nedeniyle bu çok sevdiği hobisiyle ancak gecenin geç saatlerinde veya hafta sonlarında uğraşma fırsatı bulabilir.

Maurice bir gece evine dönerken sokakta sarhoş bir adamın bir kadını dövdüğünü görür, yanlarına giderek kadını yerde sızıp kalan adamın elinden kurtarır. Lulu (Janie Marèse) adındaki bu kadına hemen aşık olan Maurice ona bir ev tutar ve masraflarını karşılamaya başlar. Lulu’nun bir sokak fahişesi, onu döven adamın da muhabbet tellalı olan erkek arkadaşı Dede (Georges Flamant) olduğunu henüz bilmemektedir. Lulu herşeye rağmen halâ Dede’ye aşıktır ve sürekli borç içinde olan bu kadın satıcısına para yetiştirmek için Maurice’i seviyormuş gibi görünür ve ondan para sızdırmayı sürdürür.
 1. archangel
  Filmde saf, entellektüel bir ressam karakterin olduğunu okuyunca, izlemeye karar verdim. Güzel ve ironik bir fransız filmi, keyifle izledim. Kim avcı; kim kurnaz yada aptal?, ya kazanan? ..Sonsözde denildiği gibi, 'tanrının bahçesinde herşey mümkün'.
  • 10 Ekim 2015 15:38
 2. Kolfild
  Kolfild
  • +1
  qardash filmde problem var.yeniden yuklenmelidir.vaxdin varsa bu filmi yenile.
  • 8 Aralık 2014 08:23