❯     ❯   Bir Buda - Un Buda (2005)

Favori Bir Buda - Un Buda (2005)

Bir Buda - Un Buda (2005)
Değerlendir:
 • +19
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
6,8
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 55min
Kategori:
Un Buda tamamen farklı şekillerde bir çocukluk trajedisine sahip. Ebeveynleri Arjantin 1970'lerde "Kirli Savaşları" sırasında ordu tarafından alındığında ikisi yetim kalan iki kardeşin hikayesi: bir estetik uygulamalarla gerçeği arayan bir yalnız adam olarak büyüyen, sadece aslında gerçeği bulur diğeri bir üniversite profesörü. Şimdi yetişkinler olarak, onlar huzur bulmak için tekrar birbirleri ile yüzleşmek zorunda. Inanç, sevgi ve şifa bir insan yüzü getirerek Zen Budizmini ömür boyu uygulamayla ilgili son derece kişisel bir yolculuk, bu film Zen felsefesi ile yetişmek üzerinde durur. Film dünyevi ve ilahi, Doğu ve Batı arasındaki yakınlaşma noktası arasındaki ikilemi üzerinde durur.
 1. ruya bakkal
  çok teşekkür ederim. bu filmi görmeyi çok istiyordum ve nihayet sizin sitede türkçe alt yazılı olarak izleyebildim. sanırım sadece sizin sitede var :) minnettarım :) dilerim sizin de çok istediğiniz bir şey karşınıza çıkıverir :)
  • 23 Haziran 2017 19:47
 2. emin
  emin
  • 0
  İnsanlar bir şeylere inanmak zorunda olmamalı....bu bütün dinler içinde ......inançlılar içinde geçerlidir.sevgide kalalım ((....Büyük şair Nazım,)) dan .alıntı ...Yani öylesine ciddiye alacaksın,ki yaşamayı ,yetmişinde bile zeytin dikeceksin....Hem,de öyle çocuklarına kalır falan diye değil. ,ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için yaşamak,,,,yani ağır bastığından...
  • 25 Kasım 2015 18:35
 3. zen
  zen
  • 0
  değişik bir bakış açısıydı....kardeşlikle ilgili mesajlar vardı.Ama o ustanın agresifliği sanki çakma ustaymış gibi hissettirdi.O usta karakteri bana inandırıcı gelmedi.Farklı türde bir film.Böyle filmler yapılmalı.
  puanım10 üzerinden 5.0 ortalama bir filmdi.Finalden etkilendim müziklerden etkilendim ama sıra dışı fikirler içermediğini düşünüyorum.
  • 18 Aralık 2014 02:04
 4. Tozmik
  Tozmik
  • +2
  Zen Budizmi Öğretilerine hayran kaldığım bir film.İzlenmesini tavsiye ederim.Öğrenilmesi gerekli bişi değil diye düşünebilirsiniz ama insana huzur veren bir yapısı var filmin.Özellikle müziklerinde ben bile hipnoz oldum gibi hissettim.Bütün düşüncelerden arının bu filmi izlerken.Etkileyici bir film...
  • 2 Aralık 2014 12:57