❯     ❯   Suriyeli Gelin - The Syrian Bride (2004)

Favori Suriyeli Gelin - The Syrian Bride (2004)

Suriyeli Gelin - The Syrian Bride (2004)
Değerlendir:
 • +37
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,5
Film Türü:
ülke:
Süresi:
1h 37min
Golan Tepeleri‘nde yaşayan bir Dürzî ailesi küçük kızları Mona’yı evlendirme arifesindedirler. Bu garip ailede düğün öncesi herkes kendi iç sorunları ve hesaplaşmaları ile uğraşmaktadır. Suriyelilerin yaşadığı fakat İsrail toprakları olan bu bölgenin kanuni özelliği bölgeden gidenin bir daha geri dönme şansının olmamasıdır. Bu nedenle iki ülkenin de vatandaşı sayılmayan bu insanlar Suriye’ye geçtiğinde artık memleketlerine geri dönememektedir. Mona da bu önemli sorununun yanında, evleneceği adamı sadece televizyondaki dandik skeçlerinde görmesinden dolayı da çok endişelidir.
Düğün saati yaklaştıkça aile fertleri dört bir yandan toplanmaya başlar. Bir Rus ile evli olduğu için dışlanan büyük oğul Hatim, dolandırıcı kılıklı kaçakçı küçük oğul Marvan ve hala üniversite okumak ve kocası Emin’den kurtulmak isteyen Emel kendi sorunlarını düğünün atmosferine kattıkça işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.
 1. ERAY
  ERAY
  • +1
  ÇOK YÜKLÜ HARCAMALAR YAPARAK SÜSLÜ VE KAPRİSLİ AMERİKALI VE AVRUPALI ARTİSTLERE ÖRNEK OLSUN BU FİLM. ÇOK DÜŞÜK BİR MALİYETLE BAŞARILI DRAMATİZE EDİLMİŞ VE OYUNCULAR OLDUKÇA BAŞARILI ROL YAPMIŞLAR.
  • 9 Aralık 2018 00:01
 2. Yezid AKP SOYU
  Suriye halkı ne kadarda çok seviyor esadı
  • 11 Ocak 2016 00:26