❯     ❯   Savaş Canavarı - The Beast of War (1988)

Favori Savaş Canavarı - The Beast of War (1988)

Savaş Canavarı - The Beast of War (1988)
Değerlendir:
  • +19
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,4
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
111 min
Bir Afgan köyünü işgal ettikten sonra, oradan giderken Sovyet (SSCB) askerlerinden ayrılarak (yanlış bir komuta) kendilerini ıssız bir bölgede bulan Sovyet tankçılar, afganlılar tarafından takip edilir. Bu takip sırasında genç askerlerden biri savaşın anlamsızlığını sorgulamaya başlar. Filmde Arap-İsrail savaşında İsrail’in Suriye ordularından ele geçirdiği ve revize ettiği iki adet Sovyet T-55 (tabii T-62) tankı kullanılmıştır.

1998 yılında “En iyi film” ödülüne lâyık görülen bu filmde, T-62 içinde bir grup Sovyet askeri ile Afganlıların kedi-fare kovalamacısından kareler.. 111 Dakikadan oluşan bu filmin asıl ismi “The Beast” olarak geçmektedir ve bu film İsrail’de çekilmiş, 29 Eylül 1988′de vizyona girmiş bir filmdir. Tankta kullanılan yangın komutları ve terminoloji, Birleşik Devletler’i (ABD) tarafından kullanılan savaş mürettebatlarının ordu tankı ekipleriyle aynıdır. Bu film baştan sona sizi epey sürükleyecek ve etkisinde bırakacak bir film olacaktır.
  1. chucky68
    chucky68
    • +1
    filim super hic dusunmeden izleyin oldukca surukleyici vede ruslardan neden nefret edilmesi gerektigini gosteren bir filim....emegi gecenlere tskler...
    • 18 Şubat 2016 16:52