❯     ❯   Geçmişi Olmayan Adam - Mies vailla menneisyyttä (2002)

Favori Geçmişi Olmayan Adam - Mies vailla menneisyyttä (2002)

Geçmişi Olmayan Adam - Mies vailla menneisyyttä (2002)
Değerlendir:
 • +32
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
7,7
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
1h 37min
Bir adam kendisine yeni bir hayat kurmak için Helsinki'ye gelir. Amacı yeni bir iş bulmaktır. Fakat ölesiye dayak yedikten sonra tüm hafızasını kaybeder... Soğukkanlılığını korumaya çalışarak, ayakta durmaya çalışır. Kendisine yardımcı olmak isteyen çok fazla gönüllü çıkmaz. İş ve işçi bulma kurumundan da herhangi bir sonuç çıkmayınca, Kurtuluş Ordusu'na yardımcı olmaya başlar. Ordunun bandosu yeni bir uğraşın kapısını aralayacaktır. Fakat hatırlayamadığı geçmişi, kendisine pusu kurmuş beklemektedir!.. Aki Kaurismäki'nin Finlandiya üçlemesinin ikinci ayağı olan yapım, 2002 yılının en başarılı filmlerinden biri oldu. Cannes'da Jüri Büyük Ödülü'nü kazanmasının ardından gösterildiği tüm festivallerde olağanüstü bir heyecanla karşılandı.
Üçlemenin diğer filmleri :
Sürüklenen Bulutlar - Kauas pilvet karkaavat 1996
Alacakaranlıktaki Işıklar - Laitakaupungin valot (2006)
 1. Kerem
  Kerem
  • +2
  Hocam 3 kısım yok. Başka siteden izledik. Kaurimuski bildik tanıdık sokaktaki insan tiplemelerini tiyatral sunuyor. Sadeliğin Erdem'i var , insana dair bilgelik var bu sade ve alt sınıf insanında. Müzikler de harika, bence izlemek gerek.
  • 17 Kasım 2015 02:26
 2. Filiz
  Filiz
  • +3
  FiİLMİN 3. PARÇASI OLMASI GEREK, YOK! 97 dakika çünkü toplam olarak , burada 38 x 2 dakşka var... BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI.. İLGİLENİR MİSİNİZ???
  • 9 Ağustos 2015 21:26