❯     ❯   Viver - Yaşamak - Huo zhe (1994)

Favori Viver - Yaşamak - Huo zhe (1994)

Viver - Yaşamak - Huo zhe (1994)
Değerlendir:
  • +17
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
8,3
Film Türü:
Film Dili:
Oyuncular:
ülke:
Süresi:
125 min
Zengin bir ailenin oğlu olan Fu Gui (You Ge), 1940'lı yıllarda yaşadıkları evi kumarda kaybedince karısı Jia Zhen (Li Gong) tarafından terkedilir. İhtiyar anne ve babasıyla döküntü bir evde yaşamaya mecbur olur. Bir süre işsiz dolaştıktan sonra tesadüfen Çin perde oyunu oynatmaya kabiliyetli olduğunu görünce, bir grup kurarak kasaba kasaba perde gösterisi yapmaya başlar. Karısı onun kumarı bırakıp belirli bir iş edindiğini görünce geri döner. Geçen süre içinde bir kızları ve bir oğulları olmuştur.
1950'li yıllarda Çin'de iç savaş başlayınca Fu Gui ile ekibi Kızıl orduya esir düşer. Ama gösteri yapabilme kabiliyeti onu esirlikten kurtardığı gibi, bir de ordudan takdirname alarak evine geri dönmesini sağlar.
1960'lı yıllarda Çin artık Mao yönetiminde komunist bir rejim olmuştur. Ancak büyüyüp evlenen kızı Fen Xia, doktorların komünist rejim tarafından hapse atılması sebebiyle tıp öğrencileri tarafından doğurtulmaya çalışılırken kan kaybından ölür. Torunlarının bakımı artık Fu Gu ve karısının üzerine kalmıştır.