❯     ❯   Etki Altında Bir Kadın - A Woman Under the Influence (1974)

Favori Etki Altında Bir Kadın - A Woman Under the Influence (1974)

Etki Altında Bir Kadın - A Woman Under the Influence (1974)
Değerlendir:
  • +18
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
8,2
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
2h 35min
Mabel Longhetti alt-orta sınıftan Los Angeles’lı bir evkadınıdır; kişilik duygusu öylesine zayıftır ki, kendini sadece kocasının sevgisi ve çocuklarının bağlılığıyla tanımlar. Kocası Nick, bir inşaat ekibinin şefidir; coşkulu bir yapıya sahip, insanlarla birlikte olmayı seven bir tiptir.
Mabel umutsuzca onu hoşnut kılmak ister ve yalnız olduklarında bunu yapar da. Uyuşurlar ve birbirlerini severler. Ama çevrede insanlar varsa, Mabel biraz kaçık bir hal alır. Nasıl davranması gerektiğinden emin değildir, çünkü kim olduğundan emin değildir. Mabel çevresindeki her tür etkiye karşı savunmasızdır; güvensizdir, hiperdir, maniktir.
Fazlaca güler ve kendini zorlar. Etrafta başkaları olduğunda iyi değildir. Bu yüzden de kocası sonunda yapması gerektiğini düşündüğü şeyi yapar ve onu bir akıl hastanesine yatırır. Peki o ne olacaktır? Nick de Mabel kadar çılgın, hatta belki ondan da çılgın değil midir?..
  1. emin
    emin
    • +1
    vitrin,i olmayan yönetmenden ( Yön-john Cassavets) olağan üstü oyuncularla başarılan bir flim. tek kelimeyle muhteşem.emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
    • 4 Şubat 2015 10:40