❯     ❯   Gelinler - Brides - Nyfes (2004)

Favori Gelinler - Brides - Nyfes (2004)

Gelinler - Brides - Nyfes (2004)
Değerlendir:
  • +4
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,6
Film Türü:
ülke:
Süresi:
2h 8min
Çaresizdiler...
Tanımadıkları erkekler ile evlenmek üzere bilmedikleri bir ülkeye doğru yola çıktılar.
1922 yazı... İzmir. 45 yaşındaki fotoğrafçı Norman Harris (Damien Lewis), çalıştığı Amerikan gazetesi çektiği fotoğraflarını reddettiği için ABD'ye dönmek üzeredir. Semadrek'teki genç terzi Niki Douka (Victoria Haralabidou), adasından ayrılıp Chicago'ya gitmek üzere okyanus ötesi yolculuğa hazırlanmaktadır. Norman ve Niki aynı gemide yolculuk yaparlar. Adam birinci, kız ise üçüncü mevkide yolculuk yapmaktadır. Hiç tanışmadıkları damatların fotoğrafları ve ucuz gelinlikleriyle, çoğunluğunu Yunanlıların oluşturduğu yaklaşık 700 mektup gelini de vardır gemide. Niki ve Norman arasında gizli bir aşk filizlenir. Norman, Niki sayesinde bu kadın göçmenlerin hazin ve ilginç hikayelerini öğrenir.

Göçmen gelinlerin tarihte saklı kalmış hikayelerine ışık tutan, suyun ötesinden ama yine de bizim topraklarımızdan hüzünlü bir hikaye...

English; Set in 1922, is the story of a mail order bride, one of 700, aboard the SS KING ALEXANDER, who falls in love with an American photographer. She is bound for her new husband, in New York; he is on his way home to a failed marriage.