❯     ❯   Autumn - Sonbahar - Herbst (2008)

Favori Autumn - Sonbahar - Herbst (2008)

Autumn - Sonbahar - Herbst (2008)
Değerlendir:
 • +18
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
7,8
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 39min
Sonbahar, Türkiye'nin karanlık zamanlarından biri olan "Hayata Dönüş Operasyonları" sonrasında cezaevinden salınan Yusuf adlı melankolik gencin yaşama dair mücadelesinden bir kesitin hikayesi. Devrimci bir genç olan Yusuf, 12 yıl kaldığı cezaevinden birkaç ay ömrü kaldığı için salınır. Çamlıhemşin-Fırtına Vadisi'ndeki köyüne, yaşlı annesinin yanına döner. Köyün bozulan ekonomisi yüzünden sadece yaşlıların kaldığı köyde, zamanını arkadaşı Mikhail ile yaşayamadıkları gençliklerini düşünerek ve akoru bozulan tulumunu onararak geçirir. Çoğu zaman hapishanedeki yaşamının alışkanlığıyla kendini eve kapatır ve iç hesaplaşmasını yaşar. Bir gün, ilçedeki bir meyhaneye Mikhail'in zoruyla gider ve Gürcü konsomatris kız Elka'ya aşık olur. Yakın olan ölümünü içinde saklarken, aşkından ayrılacağının acısı da acısına katılır. Dünyada ve Türkiye'de festivallere katılan, önemli ödüllere uzanan yapım, melankolik atmosferi, etkileyici görüntüleri ve karakterlerine yaklaşımı ile kendisini hissettiren politik bilinci ile dikkat çekiyor. Filmin bir diğer artısı da Türkiye coğrafyalarının bir zenginliği olan ve malesef artık kaybolmaya yüz tutmuş Hemşince, Lazca gibi dillerinin de kullanılmasıdır.


English; A man struggles after his release from ten years as a political prisoner.
 1. Ziyaretçi Hasan
  Altyazı için:

  https://www.turkcealtyazi.org/sub/130834/sonbahar.html Bu adresten alt yazıyı indirin.
  İndirdiğiniz klasördeki .srt dosyasını masaüstüne çıkarın.
  Oynatıcıdan "cc" yazan yere gelip "load srt/vtt from pc" kısmından altyazıyı uygulayın.
  İyi seyirler.. ;)
  • 3 Ekim 2018 10:54
 2. Tarik
  Tarik
  • 0
  Anne - Yusuf arasındaki replikleri alt yazı olmadığı için anlamıyoruz. Yok mu altyazı.
  • 5 Haziran 2018 20:33
  1. Root
   Root
   • +1
   Altyazı maalesef mevcut değil. Türkiye'de Türkçe dışında diğer dillerin çevirisi maalesef çok sıkıntılı. Altyazı sitelerinde bulunmuyorlar genellikle. Teşekkürler.
   • 5 Haziran 2018 21:23
 3. AWSER
  AWSER
  • 0
  admin film tam ekran olmuyo reklam cıkıyo ha bire ilgilenirsen sevinirim teşşekürler.
  • 14 Nisan 2018 02:03
  1. Root
   Root
   • 0
   Filmin yüklenmiş olduğu playerlar ücretsiz yükleme karşılığında reklam ile gelir elde ediyor. Reklamları engellemenin bir yolu yok maalesef. Siteye girip ilk tıklamanız da açılan yeni sekme reklamı bize ait bir tek. O reklam da her kişi için 1 saatte 1 defa çıkmaktadır. Tam ekran olma ile ilgili sorun görünmüyor farklı bir alternatiften deneyin lütfen. Teşekkürler.
   • 14 Nisan 2018 06:47