❯     ❯   Bal - Honey (2010)

Favori Bal - Honey (2010)

Bal - Honey (2010)
Değerlendir:
  • +11
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,2
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
1h 43min
Yusuf (7) ilkokula başlamış, okuma yazma öğrenmektedir. Babası Yakup (35-38) ürkütücü bir ormanın derinliklerinde, yüksek ağaçların üzerine kurulmuş el yapımı kovanlarda üretilen karakovan balcılığıyla uğraşmaktadır. Babasıyla sık sık gittiği orman, Yusuf için gizemli bir yerdir...

Yusuf bir sabah gördüğü rüyayı babasına anlatır. Bu rüya ikisi arasında sonsuza dek kalacak bir sırdır.

Aynı gün Yusuf sınıfın önünde öğretmenin verdiği okuma metnini okurken aniden kekelemeye başlar ve arkadaşlarının alay konusu olur.

Yakup, anlaşılmaz bir nedenle soyu hızla tükenen Kafkas arılarının peşinden uzak bir ormana gider. Babasının gidişiyle Yusuf iyice sessizliğe gömülür. Yusuf'un bu hali çay tarlasında çalışan annesi Zehra'yı (28) üzmektedir. Ne kadar uğraşsa da Yusuf'u konuşturamaz.

Günler geçer, Yakup'un gecikmesi Zehra'yı ve Yusuf'u tedirgin eder. Zehra Miraç Kandil'i gecesi için Yusuf'u köyden uzaktaki annaannesine gönderir. Yusuf, orada dinlediği hikayelerdeki peygambere benzettiği babasının mutlaka geri döneceğine inanmaktadır.

Ertesi gün Sis Dağı şenliğinde de Yakup'a rastlayamazlar... Babasını aramak için ormanın derinliklerine dalan Yusuf'un gördüğü rüya gerçekleşecek midir?English; The young boy Yusufs best friend is his father, who supports his familys modest life with the honey he collects from tall trees in the forests of the remote Turkish countryside. Yusuf is a quiet boy, and his mother is concerned for his future. Perhaps he will follow in his fathers footsteps, or perhaps school will offer him other opportunities. But the honey crop is failing, and Yusuf has trouble learning how to read. The greatest fear strikes when Yusufs father doesnt return home from the forest.


Yusuf Üçlemesi (Yusuf Trilogy) Filmleri
1- Yumurta - Egg (2007)
2- Süt - Milk (2008)
3- Bal - Honey (2010)
  1. ERAY
    ERAY
    • 0
    O KADAR EMEK VE GÜZEL ÇEKİMLERE KARŞIN İNSANI SIKAN BİR FİLM YAPILMIŞ OLMASI ÜZÜCÜ...
    • 2 Aralık 2018 01:34