❯     ❯   Victoria (2015)

Favori Victoria (2015)

Victoria (2015)
Değerlendir:
 • +15
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,7
Film Türü:
ülke:
Süresi:
2h 18min
2015 Berlin Film Festivali’nde adeta tozu dumana katan VICTORIA, izleyenlerin ağzını açık bırakan, 140 dakikalık tek plandan oluşan, benzerine kolay rastlanmayacak bir sinema deneyimi. Yönetmeni Sebastian Schipper’ın “Bu bir banka soygunu filmi değil. Bu bir banka soygunu!” diye tanımladığı film, izleyicisini genç bir turist olan Victoria ile beraber Berlin sokaklarında bir maceranın ortasına bırakıveriyor. Victoria, bir kulübün çıkışında dört gençle tanışır ve kendini banka soygununa kadar uzanacak olayların içinde bulur. Türk oyuncu Burak Yiğit'in de rol aldığı filmin başrolünde yükselen yıldız Laia Costa bulunuyor. Berlin’den Gümüş Ayı da dahil toplam 3 ödülle dönen VICTORIA, benzeri görülmemiş teknik bir başarı olduğu için aylar yıllar boyu konuşulacak bir film.
 1. cf.
  cf.
  • 0
  2015`de Başka Sinema Festivali`nde gösterime girdi.Gerçek bir alın teri;teknik ekip ve oyunculuk v.s,filmidir.Sinematografide bulunması gereken
  sayılı "Tek Plan" filmlerdendir.
  Tavsiye isteyen olursa diye şuraya bir not iliştireyim,Spiros Stathoulopoulos`un 2007`de çektiği ve gerçek olaylardan;2001 yılında Kolombiya`da FARC tarafından fidye için kaçırılanlardan,yola çıktığı film olan PVC.
  • 8 Nisan 2017 18:17