❯     ❯   Oğul (2011)

Favori Oğul (2011)

Oğul (2011)
Değerlendir:
 • +35
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
8,1
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 37min
Biri, ülkenin politik durumunun farkında bile olmadan doğudaki sevgilisinin peşine düşen Karadenizli bir çocuğun babası, diğeri ise doğudaki küçücük bir dağ köyünde yalnız yaşayan ve tüm çabalarına rağmen oğlunun dağa çıkmasını engelleyemeyen umutsuz bir babadır. Bu iki adamın hayatı beklenmedik bir olayda, trajik bir hikayede kesişir.
 1. ayla
  ayla
  • 0
  Çok üzüldüm , çok ağladım.. :(
  • 20 Mayıs 2017 13:39
 2. Ali
  Ali
  • 0
  Güzel film.
  • 17 Mayıs 2017 21:14
 3. ellmah
  ellmah
  • +2
  8.1 lik bir film kesinlikle değil. Emek harcanmış saygımız var sinemaya lakin kamu spotu gibi endirekten anlatmak değil sinemanın görevi. Türkiye dışında birçok ülke yapımı kimlik sorunlarına gayet dozunda ve olması gerektiği şekilde değinirken bizdeki film, müzik vs. faaliyetlerde kamu spotu gibi havada kalıyor. Ezcümle başarısız bir film.
  • 2 Şubat 2017 22:50
 4. Ziyaretçi Zafer
  FİLMDE BİR KONUDA HATA VAR,BU GİRESUNLU ÇOCUK KAZADA ÖLÜYOR,SİVİL KOMUTAN ADAMI GECE ALIP HASTANEYE GÖTÜRÜYOR,BU SENİN OĞLUN MU DİYOR,EVET OĞLUM DİYOR YAŞLI AMCA,ASKER HİÇMİ ÇOCUĞUN ÇANTASINA BAKMIYOR,BAKSA ÇOCUĞUN KİMLİĞİ ÇANTADA,ADAMIN OĞLU OLMADIĞINI ANLAYACAK ÖLEN ÇOCUGUN NUFUSUNDAN ,HATA BURADA,ONUN DIŞINDA GÜZEL FİLM....
  • 31 Ağustos 2016 02:24
 5. sahin
  sahin
  • 0
  görüntü cok kötü...
  • 6 Mart 2016 08:31
 6. berat4963
  Atilla Cengiz'in hem senaryosunu yazıp hem de yönetmenliğini üstlendiği 2011 yapımı film. Filmi izlemeye başladığımda doğrusu çok da bir beklenti içinde değildim. Beklentimin düşük olmasından mıdır bilmiyorum ama filmi çok beğendim.

  Bir yanda Karadenizli bir genç; sevdiği için ailesine bile sırt çevirmiş, yollara düşmüş, yollarda çeşitli zorluklarla karşılaşmış, aşağılanmalara maruz kalmış ama sevdiğine gitmekten vazgeçmeyen ve bu uğurda canını veren Soner'in(Enes Atış) dramı. Diğer yanda Dersimli bir baba; oğlu dağda, ama bunu güvenlik güçlerinden saklamak zorunda kalan, güvenlik güçlerinin her ''oğlun nerede'' diye sorduklarında farklı bir yalan söylemek zorunda kalan yalnız, kederli, çaresiz Musa Dayı'nın(Rıza Akın) dramı.

  Filmin finali çok etkileyici. Oğullarını yitirmiş iki dertli babanın karşı karşıya geldiği sahne uzun süre unutulmayacak bir etki bırakır izleyicide.

  Bu filmden bahsederken müziklerinden bahsetmemek olmaz. Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin yaptığı müzikler tek kelime ile mükemmeldir. filmin senaryosu ile uyum içinde olan müzikler filme ayrı bir değer katmış. İlk dörtlüğü Karadenizli babanın, ikinci dörtlüğü de Dersimli babanın oğluna seslenişi olan ''Oğul'' şarkısı ise filmin özeti gibidir.

  Filmde, oyunculuklar genel olarak başarılı, ama Rıza Akın üstün performansı ile öne çıkıyor bu filmde. Daha önce de bir çok filmde izlediğim ve beğendiğim başarılı oyuncu bu filmdeki oyunculuğuyla zirve yapıyor adeta.
  • 31 Aralık 2015 13:58
 7. tufan koçer
  kaç senedir ara ara yazarım, bulmaya çalışırım. yayınlayan sağolsun.
  • 28 Aralık 2015 00:13