❯     ❯   Possession - Saplantı (1981)

Favori Possession - Saplantı (1981)

Possession - Saplantı (1981)
Değerlendir:
  • +38
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
7,3
Film Türü:
ülke:
Süresi:
2h 4min
80’li yılların başında Batı Almanya’da geçen öyküde, ayrılmanın eşiğine gelmiş Mark ve Anna’nın yaşadıkları anlatılır. Mark’tan ayrılmak isteyen Anna, neden olarak eşine geçerli bir neden sunamaz. Başka bir adam olduğunu düşünen Mark, olayı araştırır.
Anna’nın sevgilisine ulaşan Mark, onun da karısından uzun süredir haber alamadığını ve Anna’nın garip davranışlarının nedenini bilmediğini söyler. Karısının peşine düşen Mark’ın olayın daha ciddi, karanlık ve doğaüstü boyutlarda olduğunu öğrenmesi pek uzun sürmeyecektir.
Andrzej Zulawski'nin fantastik, korkutucu ve sürreal öğelerle anlattığı Possession, gösterildiği dönem bazı ülkelerde yasaklanmış, bazılarında ise sansüre uğramıştı.

English; A woman starts exhibiting increasingly disturbing behavior after asking her husband for a divorce. Suspicions of infidelity soon give way to something much more sinister.
  1. Devrim
    Devrim
    • +12
    Film yarısına geldiğinde tekrar baştan başlıyor. Başa döndüğü yere gelince bitiyor. Yani filmin 2. yarısını dolayısıyla sonunu izleyemiyoruz. Düzeltirseniz sevinirim.
    • 2 Eylül 2018 19:31