❯     ❯   Sudba cheloveka - Fate of a Man (1959)

Favori Sudba cheloveka - Fate of a Man (1959)

Sudba cheloveka - Fate of a Man (1959)
Değerlendir:
 • +43
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
8,1
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 43min
Mutlu bir aileye sahip olan ve marangozluk yaparak geçimini sağlayan Mihail Sokolov, savaşın patlak vermesiyle orduya şoför olarak katılır.Almanların bir saldırısı sonucunda esir düşer.Savaşın tüm şiddetiyle devam ettiği yıllarda Almanya, Beyaz Rusya ve Polonya'da esir toplama kamplarında en ağr işlerde çalışmak zorunda kalır.Ancak savaşın bitip bir gün ailesine kavuşacağı umudu onun hayata tutunmasını sağlar.2 yıl sonra elinde Almanlara ait çok önemli bilgilerle kaçmayı başarır.Kendisine bu başarısından dolayı 1 ay izin verilir.Ailesini bulmak için memleketine döner ama hiç bir şey eskisi gibi kalmamıştır.Sadece oğlu hayatta kalmıştır ve bir bataryanın komutanı olmuştur.Bir saldırıda oğlunu da kaybedince annesini ve babasını savaşta kaybetmiş yetim bir çocuğa babası olduğunu söyleyerek hayata tekrardan tutunmaya çalışır.
 1. berat4963
  Öncelikle, Önerdiğim filmi yüklediğiniz için çok teşekkür ederim. her yerde bulunamayacak filmleri bulabildiğimiz site olan Politikfilm.org çalışanlarına, emekçilerine minnettarız. sağolun.

  Filme gelince, Rus sinemasının önemli yapımlarından biridir. Ruslar özellikle savaş filmlerinde çok önemli eserler vermiştir. Askerin Türküsü(Ballad of a Soldier), Askerin Babası (Jariskatsis Mama), Gel ve Gör (Idi I Simotri), Tırmanış (The Ascent), leylekler Uçarken (Letyat Zhuravli) İlk aklıma gelenlerdir. Sudba Chelovka da saydığım filmler kadar iyi bir savaş filmi.

  Yapım yılı 1959, göz önüne alındığında film kendi zamanının çok ötesinde. Kamera hareketleri, çekim açıları çok başarılı. Emin olmamakla birlikte, helikopter çekimleri olan ilk filmlerden biridir diye tahmin ediyorum.

  Filmde çok çarpıcı sahneler var; Özellikle esir kampındaki insanların banyo diye fırınlara kafile kafile götürüldüğü ve uzun bir bacadan siyah dumanların çıktığı sahne uzun süre unutulmayacak sahnelerden biridir.

  Bir insan ömrü boyunca ne kadar acı yaşayabilir? Mihail Sokolov, savaşı, esareti yaşıyor, esir kamplarında büyük acılar yaşıyor. eşini ve çocuklarını kaybediyor, buna rağmen film, Mihail Sokolov'un geleceğe umutla baktığı bir sonla bitiyor. Mihail Sokolov rolünde Sergey Bondarchuk çok başarılıydı.

  Sudba Chelovka abartıya kaçmadan, sade bir o kadar da etkili anlatıma sahip bir film. Ben beğeni ile izledim. herkese tavsiye ederim.
  • 17 Eylül 2015 11:49