❯     ❯   Hadaka no shima - Çıplak Ada (1960)

Favori Hadaka no shima - Çıplak Ada (1960)

Hadaka no shima - Çıplak Ada (1960)
Değerlendir:
 • +17
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
8,4
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
1h 34min
Kategori:
"Gerçekten çıplak , çorak olan küçük bir adanın tek yaşayanları anne, baba ve iki çocuktan oluşan dört kişilik bir Japon ailesi. Ailenin iki çocuğundan büyük olan her sabah annesi ya da babası tarafından kayıkla kasabadaki okula götürülmekte ve akşam alınmaktadır. Çocuğun bırakılış ve alınışlarında da mutlaka iki kova su getirilmektedir.
Günlerden bir gün büyük çocuk hastalanır, doktor için kayıkla kasabaya geçer baba ama adalarına döndüklerinde çok geçtir. ... tekrar gündelik yaşmalarına dönen anne, baba ve küçük çocuğun adadaki hayatları aynı şekilde devam ederken bir sabah aniden annenin kadere karşı koyan çığlığıyla irkiliriz..."
"Çıplak Ada, yönetmenin tabiriyle, doğaya karşı karıncalar gibi çalışan ve mücadele eden insanları perdeye aktaran 'sinemasal bir şiir'dir. Shindô'nun siyah beyaz ışık oyunlarıyla bezenmiş tüm çekimleri, Hikaru Hayashi'nin film için yaratılmış orjinal müziğinin sadeliği ve mükemmelliği filmi sözsüz bir başyapıt yapmış."
 1. haydim
  haydim
  • -1
  çok güzel bir sanat filmi hayatın içinden sanki orada ysşıyormuşsunuz zorluklarla mücadele ediyormuşsunuz gibi. ayrıca o tokat neden atıldı kültürlerinde varmı böyle birşey acaba?
  • 22 Nisan 2019 00:23
 2. zeliha oral
  S.kerim böyle hayatı,ayrıca adam o tokadı atmayacaktı ...
  • 17 Eylül 2016 01:16
 3. ahmet t
  ahmet t
  • +4
  muhteşem bir başyapıt..
  • 18 Temmuz 2016 01:48