❯     ❯   Küçük Serseri - Ptit Quinquin (2014)

Favori Küçük Serseri - Ptit Quinquin (2014)

Küçük Serseri - Ptit Quinquin (2014)
Değerlendir:
 • +13
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
7,5
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
200 min
Kategori:
Ünlü Fransız sinema dergisi Cahiers du cinéma’nın geçen yılın en iyi filmi seçtiği Küçük Serseri, aslında Bruno Dumont’un ARTE kanalı için çektiği bir mini dizi ; fakat televizyon prömiyeri öncesinde, Cannes’da Yönetmenlerin 15 Günü bölümünde gösterilmesinden bu yana övgüye ve festival turlarına doymuyor. Fransa’nın kuzeyindeki bir kasabada, ineklerin içlerinde insan organları bulunması sayesinde ortaya çıkan bir dizi garip cinayetin araştırılmasını konu alan Küçük Serseri, Dumont’un meşhur İnsanlık’ı ile İkiz Tepeler’in kara komedi tarzında garip bir karışımı gibi. Fransız sinemasında aykırı filmleriyle daha çok sinefiller tarafından bilinen ve sevilen yönetmen Bruno Dumont’un 200 dakikalık ve 4 bölümlük bir mini-dizi olarak çektiği P’tit Quinquin’i izlemek için en büyük sebep kuşkusuz Cahiers du Cinema tarafından yılın en iyi filmi seçilmiş olması.
1.Bölüm

2.Bölüm

Altyazılar geldikçe diüer bölümler eklenecektir.
 1. Ziyaretçi Gökhan
  Merhaba,
  bir tek sizde alt yazılı var. Diğer iki bölümü de yayınlarsanız çok seviniriz. Bu seneki film ekiminde de devam filmleri gelmiş (Coincoin and the extrahumans1 ve 2), bir gün onları da eklersiniz belki.
  İyi günler.
  • 21 Eylül 2018 09:40
 2. Olcay
  Olcay
  • 0
  Selamlar, dizinin sonraki bölümleri için altyazılar gelmedi mi henüz? Heyecanla beklemekteyim, çok iyi bir dizi.
  Ayrıca hiçbir yerde bulamıyorum, Klaus Händl'in 'Kater' filmini yüklemeniz mümkün mü? https://www.imdb.com/title/tt5432188/
  Teşekkürler.
  • 8 Eylül 2018 13:14