❯     ❯   Guantanamo Yolu - The Road to Guantanamo (2006)

Favori Guantanamo Yolu - The Road to Guantanamo (2006)

Guantanamo Yolu - The Road to Guantanamo (2006)
Değerlendir:
 • +14
Yönetmen:
Senaryo:
Film Yılı:
Imdb:
7,6
Film Türü:
Film Dili:
ülke:
Süresi:
95 min
Pakistanlı Asıf, İngiltere'de yaşamaktadır. Annesinin evlenmesi için bulduğu kızla tanışmak için ülkesine geri döner. Arkadaşlarıyla buluşan Asıf, bir macera yaşamak için Afganistan'a gitmeye karar verirler.
Dört arkadaş, tam da Amerika'nın Talibanı devirmek üzere yaptığı operasyon sırasında Afganistan'a gelmişlerdir. Kendilerini beklemedikleri bir savaşın ortasında bulan gençler, Pakistan'a geri dönmeye çalışsalar da terörist oldukları gerekçesiyle yakalanacaklar ve Küba'daki Guantanamo üssüne götürüleceklerdir.
Michael Winterbottom?un arşiv görüntüleri ve canlandırmalarla çektiği Guantanamo Yolu, Berlin Film Festivali'nden de ödülle döndü.
 1. Yonca Aksu
  Evet, Afganistan "macera" arayan "turistler" için gerçekten mükemmel bir seçimdir, daha iyisi düşünülemez. ABD de zaten "terörist"leri tombala yöntemiyle seçer, artık kime denk gelirse... İşin geyiği bir yana "ABD'yi kötülemek" global pazarda başlıbaşına bir sektördür, müşterisi de boldur, malzemesi de, buna oynayan sağlam ekmek yer.
  • 19 Nisan 2018 23:15
 2. emin
  emin
  • +1
  hala Amerika severmisiniz? diye politikacılara sormak lazım yazık.korkunç canlandırmalar olmasına rağmen ınsanlık dışı psikolojik işkence ,ler . güzel bir belgesel..yalaka politikacılar ders alırlarmı? sanmıyorum. teşekkürler
  • 19 Ağustos 2015 00:33